Tânăr din Vâlcea, căutat pentru infracțiuni informatice, prins la Sibiu și arestat
Un bărbat de 27 de ani, din județul Vâlcea, urmărit în baza unui mandat de arestare preventivă, a fost depistat de polițiștii sibieni în seara de 19 iunie.
Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Sibiu, tânărul a fost identificat în municipiul Sibiu, în jurul orei 21:15, de către polițiștii Biroului Investigații Criminale.
Pe numele acestuia, Judecătoria Sectorului 1 București emisese încă din 7 aprilie 2026 un mandat de arestare preventivă pentru săvârșirea unor infracțiuni informatice.
După depistare, bărbatul a fost reținut și încarcerat în Centrul de Arestare Preventivă Alba Iulia, unde va rămâne la dispoziția autorităților judiciare.
Anchetatorii nu au făcut publice, deocamdată, detalii suplimentare despre faptele de care este acuzat tânărul din Vâlcea.
