FOTO. La un pas de tragedie în Ostroveno: bărbat în stare de ebrietate, salvat de pe carosabil de jandarmi
Momente de panică, marți noaptea, în cartierul Ostroveni din municipiul Râmnicu Vâlcea. Un bărbat aflat într-o stare avansată de ebrietate a fost observat în jurul orei 23.00 pe carosabil, printre mașini, în zona podului de lângă Catedrală.
Din fericire, autoritățile au fost în alertă după ce au văzut că bărbatul se deplasa haotic și risca în orice moment să fie spulberat de un autoturism.
Martorii spun că la fața locului au intervenit jandarmii vâlceni, care au reușit să-l scoată din calea mașinilor și au solicitat sprijinul unui echipaj de ambulanță. Bărbatul a fost preluat de cadrele medicale pentru îngrijiri și evaluare.
Din fericire, incidentul nu s-a soldat cu victime sau cu un accident rutier, dar se putea termina tragic.
